21 września 2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, że z dniem 4 października 2018 r. nastąpią zmiany w konfiguracji serwisów bankowości internetowej polegające na wyłączeniu uznanych za przestarzałe wersji protokołów szyfrowania komunikacji pomiędzy serwerem a przeglądarką klienta (TLS < 1.2). W związku z tym dla klientów, którzy używają niewspieranych wersji systemów operacyjnych oraz przeglądarek internetowych serwis bankowości internetowej przestanie być dostępny. Z przeglądu logów dostępowych wynika, że odsetek takich klientów jest znikomy i dotyczy głównie użytkowników Windows XP (bez Service Pack 3).

Kolejna planowana zmiana związana jest z włączeniem protokołu HTTP/2 w komunikacji pomiędzy serwerem a przeglądarką klienta, co u większości klientów powinno skutkować przyśpieszeniem ładowania się stron serwisu bankowości internetowej.

Informujemy także, iż klientom banków korzystającym w systemie IBF (Internet Banking dla Firm) z metody autoryzacji przelewów za pomocą aplikacji nPodpis, od 26 września br. będzie automatycznie dostarczana i instalowana jej nowa wersja.

Celem wprowadzanych zmian jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania systemu bankowości elektronicznej.