W tym roku przez Polskę przeszły cztery fale powodziowe. Zalanych zostało wiele gospodarstw, domów, zakładów pracy, placówek oświatowych i kulturalnych. Concordia dołożyła wszelkich starań, podjęła szczególne kroki, żeby pomóc wszystkim tym poszkodowanym, którzy są jej klientami.

Concordia uruchomiła szybką ścieżkę likwidacji szkód. I tak, odszkodowania do 2500 złotych wypłacane były w ciągu 7 dni, a każdy poszkodowany w bardzo szybki i łatwy sposób mógł zgłosić szkody także wypełniając specjalny formularz na stronie internetowej. Na tereny popowodziowe wysłano natychmiast dodatkowych likwidatorów, którzy szybko i sprawnie oceniali szkody.

Pracowali w terenie po kilkanaście godzin dziennie, a po powrocie do hotelu wypełniali dokumentację. W ten sposób poszkodowani otrzymywali błyskawicznie wypłaty odszkodowań.
W momencie, kiedy przez Polskę przechodziła pierwsza fala powodziowa pustosząc kolejne miasta i wsie, Zarząd Concordii podjął decyzję o przekazaniu środków na pomoc dla szkół, które ucierpiały w czasie powodzi.

Pan Piotr Narloch, Prezes Zarządu Concordii, udzielając licznych wypowiedzi mediom podkreślał bardzo mocno, że w obliczu powodziowej tragedii bardzo trudno było nam wybierać pomiędzy tymi, którzy potrzebowali pomocy.

Zaakcentował, że wszelkie decyzje zapadały zgodnie z maksymą ,,Mądry Polak przed szkodą",  by pomóc tym, którzy choć w minimalnym stopniu wcześniej się ubezpieczyli i to niekoniecznie w Concordii, bo nie należy traktować tego działania, jako reklamy dla firmy.

– Był to nasz gest solidarności. Postanowiliśmy także, że pomoc finansową otrzymają szkoły, bo to właśnie dzieci są naszą przyszłością i nie ponoszą żadnej winy za to, że dorośli się nie ubezpieczyli, czy nie zabezpieczyli odpowiednio – mówił mediom prezes Concordii, Piotr Narloch.

Zarząd Concordii po konsultacjach z dyrektorami oddziałów podjął decyzję, komu zostanie udzielona pomoc. Listę i kwoty ogłoszone zostały przez Concordię podczas konferencji prasowej, która odbyła się 2 września br. w Sandomierzu.

Więcej o pomocy powodzianom znajdziecie Państwo w prezentacji multimedialnej na http://www.grupaconcordia.pl a także pod linkiem:
http://www.grupaconcordia.pl/firma_prezentacje.php
http://www.grupaconcordia.pl/firma_prezentacje.php.